Hattori Hanzo Kılıcı

Kitabımı yazmak için her zaman bir araştırma modunda oluyorum ve etkilenecek yeni şeyler keşfetmeye çalışıyorum. Buna rağmen bazen daha önceden izlediğim ya da okuduğum eski eserler beni dürtüyor. Hattori Hanzo Kılıcı’nın yer aldığı muhteşem film Kill Bill de onlardan biri. Quentin Tarantino gibi bir yönetmen ve Japonların hayran olduğum kılıçları katana birleşince, ortaya kötü bir iş çıkmasını bekleyemezdim doğrusu. Yönetmenin Pulp Fiction gibi bir film yapmasının yanısıra bir de bu filmde en etkileyici silah olarak bir katanayı gösterdiği sahne beni her zaman tavlamıştır. Elbette benim Japon kültürüne ve katanalara olan düşkünlüğüm, yönetmenin işini bir hayli kolaylaştırsa da genellikle tercihini katanadan yana kullanması benim açımdan oldukça etkileyici.

Hattori Hanzo kılıcı

Hattori Hanzo kılıcı

Birinci Kill Bill filmiyle beni bir kez daha kendine hayran bıraktıran sevgili Quentin, her ne kadar ikinci filmini çok beğenmesem de iki filmde de bolca bahsettiği ve hayallerimi süsler hale gelen Hattori Hanzo Kılıcı ile benim gibi ruh hastalarını tavlamayı başardı. Hattori Hanzo Kılıcı, tam da efsanevi bir kılıçtan beklendiği gibi sıradan kılıçları salam gibi dilimleyebiliyor, keskinliği ile tek darbede başınızı gövdenizden ayırabiliyor.

Uma Turman

Uma Turman

İşlemesi ve süslü kabzası ile Hattori Hanzo Kılıcı, Uma Turman gibi bir oyuncu ile birleşince ortaya olağanüstü bir eser çıkmış. Film gerçekten bir içim su. Katanası ile dolaşan seksi hatun ortalıkta kol bacak bıramıyor. Gerçekten şu güzellikte bir katanaya sahip olmak isterdim.

Yazan: Alper Uygun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s