Efsane dizi geri dönüyor

Bu haberi aldığımdan beri bir süre geçti ama nedendir bilinmez buradan paylaşmayı tamamen unutmuşum. Netflix, Black Mirror’a yeni 12 bölüm geleceğini onayladı. Bu haberle birlikte arkadaşlarımızla beraber bayram havası yaşadık diyebilirim.

Eğer henüz izlemediyseniz Black Mirror, izlediğiniz en iyi dizilerden biri olacağı kesin. Bunu da öyle gönül rahatlığı ile söylerim ki şaşar kalırsınız. Her neyse, dizi izleyiciye adeta kara bir ayna tutuyor ve kişinin izlediği şeyden zevk almasını sorguluyor. Yani aslında kara bir dünyayı heyecanla izleyip bundan zevk almamız bizlerin kötü yanı ve Black Mirror da bunu göstermeyi oldukça iyi başarıyor.

Diziden spoiler vermeden kısaca bahsedecek olursam dizinin her bölümü bir teknolojik alet üzerine konulu (…yani genellikle) ve hikayeler, bu teknolojik aletlerin hayatlarımızı değiştirdiği paralel evrenlerde geçiyor.

Olaylar oldukça rahatsız edici ve şok edici olabiliyor bu nedenle Game of Thrones’u anlatırken “Abi bir dizi var herkesi patır patır öldürüyorlar…” tanımlamasından anladığım kadarıyla insanlar bu kadarcık bir özelliğe bile tav olabiliyorlarsa ki ben de onlardan biriyim. Black Mirror’un bu anlamda Game of Thrones’u solda sıfır bıraktığını belirtmek isterim. Bir sinema tutkunu olarak şiddetle tavsiye ediyorum.

Unutmadan ekleyeyim, dizinin 1 sezonunda sadece 3 bölüm var. Şuana kadar 2 sezon yani 6 bölüm yayınlandı. Yani “Off yeni diziye hiç başlamayım.” diye korkuyorsanız boşuna telaş yapmayın. Gerçi 12 bölüm daha eklenince biraz telaş seviyesi arttırılabilir katılıyorum. 🙂

Buradan haberin yer aldığı siteye ulaşabilirsiniz.

Buradan da dizinin ilk bölümüne ulaşabilirsiniz.

İyi seyirler. Sevgi, saygı.

 

Yazan: Alper Uygun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s