Video: Bilgisayar katili flash disk

Aslında fantastik dünya, sinema, anime-manga derken teknolojiye de bolca ilgi duyduğumu belirtmeliyim. Aslında bu biraz bilime olan yakınlığımla alakalı. Tüm bilimsel gelişmeler şu ya da bu şekilde ilgimi çekiyor.

Bir yabancı sitede USB Killer diye paylaşılan haberi buradan sizlerle paylaşmak istedim. USB bellek şeklinde bir cihazı bilgisayarınızın USB portuna taktığınız anda bilgisayarınıza “güle güle” diyorsunuz. Rusya’nın “Dark Purple” olarak bilinen güvenlik araştırmacıları tarafından geliştirilen cihaz aslında tam anlamıyla bir “cyber weapon” yani “siber silah”.

USB-Killer-2-726x400

Cihaz USB bağlantısından bilgisayarınızı kullanılmaz hale getirecek şekilde elektrik akışı sağlıyor. Dark Purple’ın iddiasına göre “USB killer”, USB girişi olan neredeyse bütün cihazları kullanılmaz hale getirebiliyor. Her ne kadar videodaki bilgisayarın harddiski zarar görse de içindeki bilgilerin silinmemiş olma olasılığının yüksek olduğu söyleniyor. Ayrıca bilgisayar ancak anakartı değiştirildikten sonra kendine gelebilmiş. Yani oldukça etkili bir silah olduğunu kabul edelim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s